Тема 2014

Європейський Тиждень Мобільності (ЄТМ) має щороку головну тему, якій приділяється найбільше уваги. ЄТМ-2014 проходить під лейтмотивом вдосконалення якості життя. Девіз “Наші вулиці, наш голос” покликаний дати людям право розпоряджатися міським простором, у якому вони живуть.

Десятки років міста планували з пріоритетом для використання моторизованого приватного транспорту, який потребує багато місця, є дорогим і шкідливим для довкілля. Велосипедистів, натомість, все більше відтісняли на узбіччя доріг, а пішоходів – на вузькі тротуари. Громадський транспорт також відходив на задній план.

У зв’язку з цим наші міста стали більш переповненими, забрудненими, галасливими, зменшився простір для проведення вільного часу та відпочинку. Якість життя погіршилася через систематичну завантаженість, що спричиняє шум і забруднення повітря, проблеми зі здоров’ям, знищення екосистем та навіть втрати економічної продуктивності.

Традиційним методом боротьби з транспортними заторами є розширення доріг. Однак дослідження показують, що це лише ускладнює ситуацію, адже ще більше людей сідають на автоvомобілі. Увага цьогорічної кампанії ЄТМ спрямована на переорієнтацію міського простору на приємні території, що позитивно впливає на якість життя їх мешканців. Завдяки використанню більш сталого транспорту та зменшення нашої залежності від автомобілів ми можемо відновити обличчя вулиць і створити дружні для людей міста.

www.mobilityweek.eu