Тема 2015

Щороку Європейский тиждень мобільності має головну тему, якій приділяється найбільше уваги в рамках загальної теми сталих транспортних систем. Цього року ЄТМ об’єднує зусилля з європейською ініціативою Do The Right Mix (Зробіть правильний мікс), a нова тема – раціональне використання різних видів транспорту залежно від типу та умов поїздки. Слоган ЄТМ-2015 – Обирай. Змінюй. Поєднуй.

Ми щоразу перміщаємося по місту в різних умовах, але надто часто покладаємося на один і той же вид транспорту, незалежно від того, чи цей вид транспорту найкраще підходить у конкретній ситуації. Інстинктивно, ми стрибаємо в автомобіль, хоча їзда на велосипеді або на громадському транспорті може бути більш ефективним вибором.

Цьогорічна тема ЄТМ – мультимодальність, вона закликає людей задуматися над діапазоном наявних транспортних можливостей та обирати для кожної поїздки раціональний вид пересування. Людям пропонується поєднувати способи пересування, що часто сприяє швидшій і приємнішій подорожі.

Зробивши розумні рішення щодо виду транспорту, який ми використовуємо, ми можемо заощадити гроші, поліпшити своє здоров’я і допомогти довкіллю.

Замість того щоб їхати в центр міста на авто і довго шукати місце для паркування та платити за це гроші, чому б не під’їхати до залізничної станції і завершити подорож на громадському транспорті? Замість того щоб їхати всю поїздку маршруткою, ​​чому б не вийти на кілька зупинок раніше і дослідити нову частину міста? Випробовуючи нові способи пересування ми можемо пізнати наше місто з різних сторін.

Тема Європейського тижня мобільності штовхає нас по-новому інтерпретувати транспорт, розглядаючи подорож від точки А до Б як спосіб збагатити наш день новими враженнями. Щоденну поїздку на автобусі можна використати як можливість ознайомитись із заголовками новин; поїздка на велосипеді можна розглядати як мобільний тренажер; або ж ви можете просто зустріти любов Вашого життя в трамваї!

Обирай! Змінюй! Поєднуй!