Хартія 2017

Місто вважається таким, що долучилося до Європейського тижня мобільності, якщо мер міста підписав Хартію ЄТМ 2017.

Підписання Хартії ЄТМ: хто має право підписувати і навіщо

Хартію Європейського тижня мобільності має підписати мер міста.

Хартія українською викладена тут.

Підписання Хартії можна організувати урочисто: запросити журналістів, влаштувати прес-конференцію, або запросити мера на один з ваших заходів, під час яких він підпише Хартію.

Підписана Хартія потрібна для реєстрації міста на сайті ЄТМ. Але також Хартія – це зобов’язання з розвитку сталого транспорту, що бере на себе мер і місто. Важливо, аби мер зробив цю дію свідомо та дійсно розпочав роботи з облаштування кращого транспорту.

Реєстрація міста на сайті ЄТМ: що для цього треба і хто це робить

Реєстрація міста відбувається онлайн на сайті ЄТМ.

Перший етап реєстрації – заповнення інформації про місто. Якщо місто уже брало участь в ЄТМ, то цей етап пропускається.

Другий етап – заповнення інформації про заходи, які планує організувати місто у цьому році. Це описані вище у цьому дайджесті заходи: тиждень подій, День без авто та постійні транспортні зміни. На цьому етапі слід уже чітко знати та зазначити усі заходи, які місто планує проводити. Після цього ви тиснете кнопку “Submit” і чекаєте підтвердження національного координатора.

Третій етап – перевірка вашої інформації національним координатором. В Україні це ГО “Форза”. Нацкоординатор перевіряє інформацію про місто та про план заходів, уточнює деталі за телефоном, який ви залишили та дописує те, що потрібно для остаточної реєстрації.

Зверніть увагу!

Реєструвати місто до участі в ЄТМ має саме представник міської влади, бажано – мер міста. Адже реєстрація – це не лише рядок на загальному сайті ЄТМ, а і спосіб залучити міську владу до проведення реальних транспортних змін. Тому важливо, аби мерія знала про свою участь в ЄТМ і взяла на себе зобов’язання з впровадження сталого розвитку транспорту.

Про реєстрацію та інші деталі ви можете запитати національну координаторку з ГО “Форза” Лесю Лойко: 067 310 16 31, lesya.loyko <at> forza.org.ua