Як організувати ЄТМ

Що має відбуватися?

Під час ЄТМ міста урочисто закладають нові транспортні можливості (наприклад, відкривають маршрути громадського транспорту, велодоріжки), а активісти проводять екскурсії, велопаради, лекції, зустрічі, акції.

Як долучити місто до ЄТМ?

Місто вважається таким, що долучилося до Європейського тижня мобільності, якщо мер міста підписав Хартію ЄТМ.

Окрім підписання Хартії, місто повинно зробити хоча б одне з наступного:
1) організувати і провести тиждень різних заходів,
2) започаткувати хоча б одну постійну позитивну транспортну зміну,
3) провести День без авто 22 вересня.

Наприклад, у 2014 п’ять з дев’яти українських міст впровадили усі три пункти, два міста – лише два пункти, і два міста – по одному.

Тема ЄТМ

Щороку тема Тижня мобільності змінюється. Цьогорічна тема – сильна економіка. Вона закликає людей замислитися над тим, що дотримання практик розумної мобільності (ходьба, їзда на велосипеді, комбінування способів пересування) може мати позитивний вплив на наше життя, майбутнє нашого міста і суспільство в цілому. Пішоходи, велосипедисти і користувачі громадського транспорту сприяють розвитку місцевої економіки, тому що вони купують більше товарів у місцевих магазинах, ніж водії автомобілів. Девіз 2016 року – “Розумна мобільність. Сильна економіка“ (Smart mobility. Strong economy).

Навіщо ЄТМ потрібен?

Святкування Європейського тижня мобільності – це спосіб привернути увагу мешканців до того, що раціональний, сталий розвиток транспорту має значення для вашого міста. Громадський транспорт, велосипед та піша хода є важливішими за автомобілі. Розвиток пішохідних зон та велосипедної інфраструктури потрібен. А громадський транспорт має бути пріоритетнішим у транспортних бюджетах, ніж нові розв’язки для приватних автомобілів.

Ми закликаємо всі міста та всіх активістів організувати та сприяти проведенню Європейського тижня мобільності! Що більше українських міст долучиться до святкування цього року, то більша ймовірність отримати позитивні транспортні зміни уже наступного року.

Детальна інформація

У доданому pdf-файлі ми детальніше роз’яснюємо, як організувати ЄТМ у своєму місті, на прикладах Києва, Львова та міст Закарпаття, що проводять ЄТМ уже кілька років.