Про тиждень мобільності

Європейський тиждень мобільності — свято раціонального розвитку транспорту.

Щороку з 16 до 22 вересня його святкують у понад 5 тисячах міст Європи, аби показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання раціональних та екологічних видів транспорту (громадський, велосипеди, піша хода) — збільшувати.

Тема ЄТМ-2016: “Розумна і стала мобільність — інвестиція в Європу“, а слоган: “Розумна мобільність. Сильна економіка“. Розумна мобільність, у тому числі більш ефективна доставка товарів, створює робочі місця і сприяє економічному зростанню. Пішоходи, велосипедисти і користувачі громадського транспорту сприяють розвитку місцевої економіки, тому що вони купують більше товарів у місцевих магазинах, ніж водії автомобілів.

Місцевим органам влади рекомендовано організовувати заходи для громадян на основі цієї теми.

У 2016 році Київ приєднується до Європейського тижня мобільності вшосте, але вже вісім років кияни відзначають День без авто (22 вересня).

Які проблеми створює сучасний транспорт?

У містах все більшає використання приватних автомобілів. Це є причиною відомих київських проблем:

  • затори вранці, вдень та ввечері, на всіх вулицях та мостах
  • шкідливі вихлопи, якими ми дихаємо майже постійно на вулиці
  • парки та ліси вирубаються під нові дороги
  • ДТП, травми та смерті на дорогах частішають

Як пропонують вирішувати ці проблеми?

Європейські міста, які потерпали від надмірної кількості автомобілів кілька десятиліть тому, зробили свої висновки та почали реформувати транспортні системи:

  • зменшувати використання приватних автомобілів
  • збільшувати поїздки громадським транспортом
  • розвивати альтернативні види транспорту (велосипеди, ролики, піша хода)

Тепер у європейських містах є привабливі пішохідні вулиці, мистецькі площі, якісний та зручний громадський транспорт та безліч велосипедистів.

Потреба у приватних автомобілях зменшується, і місто перетворюється на місто для людей, а не для машин.

Що в Києві?

Київ поки що будує складні транспортні розв’язки для машин та планує рити тунелі під центром — тобто намагається вирішити транспортні проблеми через сприяння використовувати приватні автомобілі.

Досвід Європи показує, що цей шлях є хибним, тому нам всім необхідно більше дізнаватися про інші безпечніші види транспорту, і користуватися ними. Адже альтернативний транспорт (велосипед, ролики, піша хода) не тільки вирішує проблеми забрудення повітря та шуму, а й покращує якість життя в місті.

Асоціація велосипедистів Києва, координатор Тижня мобільності у Києві, запрошує вас до участі у заходах: День паркування, велошкола, “Велосипедом на роботу”, вечірні екскурсії по місту та майстер-класи.