Що може зробити кожен

  • Їздіть на велосипеді, громадському транспорті, ходіть пішки – замість автомобіля. Можна залишати автомобіль біля найближчої до дому станції метро та продовжувати подорож до центру міста на метро. Якщо ваші друзі або колеги їдуть у вашому напрямку – беріть їх із собою.

  • Не їздіть, якщо немає нагальної потреби. Складіть графік місць, які треба відвідати, і проїдьте їх одне за одним. Об’єднуйте кілька поїздок в одну. Спробуйте працювати з дому, у дистанційному режимі.
  • Вимагайте розвивати у першу чергу альтернативний транспорт. Місту потрібні не нові автодороги, а можливості безпечного і зручного проїзду. Цього можна досягнути, розширивши мережу громадського та велосипедного транспорту.
  • Вимагайте окремих смуг для громадського транспорту. Вирішенням транспортних проблем можуть стати відокремлені смуги для тролейбусів та автобусів, на які не можуть заїхати та припаркуватися автомобілі. Тоді автобуси зможуть їхати швидко навіть у заторах.
  • Підтримуйте створення пішохідних зон. Пішохідні зони – ознака демократичного і приємного для життя міста. Усі європейські міста закрили історичні центри тільки для пішоходів та велосипедистів – і тепер це найкращі місця для прогулянок та відпочинку.
  • Стежте за розвитком велосипедної інфраструктури. Підтримуйте ініціативи, направлені на збільшення кількості велосипедистів. Чим більше людей користуватиметься велосипедами – тим вільнішими будуть вулиці і салони громадського транспорту.

Джерело: брошура Європейського тижня мобільності