Поради водіям

10 простих кроків до кращого життя у місті

1. Заправляй автомобіль, коли прохолодно. Заправка у прохолодні дні або години доби (ранок, вечір), допомагає уникнути випаровування палива через нагрівання, а отже, запобігає забрудненню повітря та руйнуванню озонового шару.

2. Не переповнюй бак автомобіля. Переповнений бак викидає пари бензину у повітря. Тому не доливай паливо після автоматичного відключення колонки.

3. Вимикай двигун, якщо стоїш довше 30 секунд: на червоному світлі, залізничних переїздах, або якщо когось чекаєш. Машини, що їздять не бензині, використовують менше пального при старті, ніж при холостій роботі двигуна.

4. Уникай різких стартів та зупинок.

5. Регулярно замінюй автомобільне мастило та повітряний фільтр. Наприклад, середній вантажівці потрібно міняти мастило раз на 10 тисяч кілометрів. А повітряний фільтр можна купити багаторазовий, виймати його та мити.

6. Стеж, щоб шини були добре накачані. Величину оптимального тиску вказано зовні на шинах. Перевіряй тиск кожні кілька тижнів – на СТО це безкоштовна процедура. А ще краще, придбай в інтернет-магазинах шини, що економлять пальне (такі дійсно існують!).

7. Звільни машину від непотребу. Не тягай із собою зайву вагу: вона не тільки коштує додаткового пального, а й може призвести до передчасного зношування двигуна. Багажник з даху теж краще зняти: він створює додатковий опір при русі, а це теж – додаткове пальне.

8. Плануй свій маршрут. Перед поїздкою, особливо у новій місцевості, сплануй кращий маршрут та перевір стан доріг, заторів. Склади список місць, де треба побувати, і відвідай їх одне за одним. Об’єднуй кілька завдань в одну подорож: це дозволить зменшити трафік та не забруднювати повітря.

9. Частіше їзди на велосипеді, ходи пішки або користуйся громадським транспортом. Навіть якщо це робити лише раз чи два на тиждень, ти сприятимеш зменшенню заторів, покращенню якості повітря, а також заощадженню грошей.

10. Працюй дистанційно. Працюй з дому, коли це можливо. Це зекономить час та гроші, а також зменшить викиди парникових газів та затори на дорогах.

Джерело: Ініціатива “It All Adds Up to Cleaner Air”Інформаційний центр зі зміни клімату “КліматІнфо”