Сьогодні в Україні відзначають День без авто

Сьогодні, 22 вересня, в усьому світі відзначають День без авто, який завершає Європейський тиждень мобільності (ЄТМ). В Україні до ЄТМ приєднались 48 міст, зокрема в 11 територіальних громадах.

ЄТМ – це загальноєвропейська ініціатива з популяризації сталих видів транспорту, яка заохочує в рівній мірі враховувати потреби пішоходів, велосипедистів та автомобілістів. Щороку з 16 по 22 вересня його святкують у понад двох тисячах міст і сіл Європи та світу, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати.

Цьогорічна тема ЄТМ – “Мультимодальність“, а гасло – “Поєднуй та Подорожуй!” (“Mix and Move!”). Це означає, що, поєднуючи в повсякденному житті сталі види транспорту, ми можемо економити кошти, позитивно впливати на навколишнє середовище та стати щасливішими.

Сьогодні, в День без авто, у Києві буде Підрахунок велосипедистів і майстер-клас з обслуговування велосипеда, які організовує Асоціація велосипедистів Києва. У різних об’єднаних територіальних громадах в цей день пройдуть різні заходи для популяризації сталих видів транспорту: зелене міні-містечко розваг для дітей і конкурс фоторепортажів у Сатанівській ОТГ (Хмельницька область), перший велозаїзд новим веломаршрутом у Перечинській ОТГ (Закарпатська область), флешмоб “Велосипедом на роботу” в Нопосковській ОТГ (Луганська область) тощо. З програмою Європейського тижня мобільності в Києві та 11 ОТГ можна ознайомитись на сайті ЄТМ в Україні.

Громадська організація “Асоціація велосипедистів Києва” кілька років поспіль організовує Європейський тиждень мобільності в Києві, а в 2018 році заохотила до цього не лише інші міста, але й громади. Улітку цього року відбувся конкурс на отримання грантів для проведення Європейського тижня мобільності-2018 серед об’єднаних територіальних громад (ОТГ) або громадських організацій, зареєстрованих на території цих ОТГ. Переможцями конкурсу стали:

Новопсковська селищна ОТГ (Луганська область)
Радивилівська міська ОТГ (Рівненська область)
Сатанівська селищна ОТГ (Хмельницька область)
Перечинська міська ОТГ (Закарпатська область)
ГО «За європейський розвиток Миколаївської громади» (Миколаївська сільська ОТГ, Дніпропетровська область)
Черкаська селищна ОТГ (Донецька область)
Красилівська міська ОТГ (Хмельницька область)
Витвицька сільська ОТГ (Івано-Франківська область)
БО «Володимирівська благодійна організація «Солідарність» (Володимирівська сільська ОТГ, Миколаївська область)
ГО «Молода Помічнянська громада» (Помічнянська міська ОТГ, Кіровоградська область)
ГО «СИЛА КАРПАТ» (Славська селищна ОТГ, Львівська область).

Проект «Зелене світло для велоруху в громадах» здійснюється за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Нагадаємо, напередодні Дня без авто в Києві пройшов флешмоб “Велосипедом на роботу”.

Довідково: Асоціація велосипедистів Києва — громадська організація та експертний центр. Місією АВК є комфортний та безпечний Київ, у якому кожен має можливість їздити на велосипеді. Нашу роботу з адвокації зручної та безпечної велосипедної інфраструктури та промоції велосипеда як виду транспорту підтримують члени та волонтери організації, Клуб велобізнесу та міжнародні донори.