Сталий розвиток транспорту

Що таке сталий транспорт?

Назву «сталий транспорт» (або «зелений транспорт») використовують для означення будь-якого виду транспорту з низьким впливом на довкілля. Це може бути піша хода, велосипедні поїздки, громадський транспорт, екологічно-дружні «зелені» автомобілі, спільне з друзями використання машини. Також цей термін стосується міських транспортних систем, при користуванні якими вживається мало палива, зберігається простір та пропагується здоровий спосіб життя.

Загалом транспортні системи виникли, аби сполучати людей та вантажі, і люди швидко адаптувалися до можливостей, що їх пропонує збільшення транспорту. Але переваги від зростання рівня користування транспортом зазвичай суперечать захисту довкілля. Транспорт спричиняє значний негативний вплив на довкілля, споживає близько 20-25% світової енергії та викидає стільки ж відсотків парникових газів. Кількість парникових газів саме від транспорту зростає найшвидше з усіх інших видів споживання енергії. Дорожній транспорт також є одним з найбільших забруднювачів повітря, його викиди утворюють смог над містами.

Наша плата за використання такого транспорту є високою: дорожні аварії, забруднення повітря, відсутність фізичної активності, проведений поза родиною час, висока чутливість до зростання вартості палива. Найбільш негативно ці пункти впливають на людей, які не мають та не користуються приватними автомобілями. Автомобільні затори також забирають багато часу і зменшують швидкість доставки товарів і послуг.

Традиційне транспортне планування вимагає покращення руху насамперед для приватних автомобілів. Але ж справжня мета використання транспорту — це доступність: до роботи, місця навчання, до товарів і послуг, друзів та сім’ї. І досягти доступності можна за допомогою перевірених технік з одночасним зниженням негативного впливу на довкілля, зниженням негативного впливу на людей, та регулюванням транспортних заторів. Громади, які успішно втілили принципи сталого транспорту, значно покращили життя у своїх містах.

Джерело: Вікіпедія – Sustainable transport


Більше інформації про сталу мобільність в Україні на сайті www.mobilnist.org.ua 

Сайт www.mobilnist.org.ua пропонує доступ до великої кількості україномовних джерел інформації щодо сталої мобільності, в тому числі матеріали на тему управління попитом на транспорт; розвитку громадського та велосипедного транспорту; зміни клімату та багатьох інших актуальних питань.