Тема 2013

Кожного року Європейський тиждень мобільності обирає спеціальну тему, що стосується сталого розвитку транспорту. Цього разу в фокусі ЄТМу якість повітря. Щодня городяни дихають міським повітрям. Але що нам відомо про його склад? Згідно з міжнародним рейтингом, складеним компанією Mercer Human Resource Consulting у 2010 році, Київ посідає 28-е місце списку найбрудніших міст світу. Забрудненню повітря сприяює, зокрема діоксид азоту, джерелом якого є автотранспорт і підприємства.

4avto1

У Києві з вихлопними газами викидається майже 90% усіх забруднюючих речовин. 80% машин експлуатуються більше дев’яти років, тому не мають спеціальних пристроїв для нейтралізації шкідливих речовин. Усього автомобілі викидають разом з відпрацьованими і картерними газами, випарами палива і масел близько 200 компонентів шкідливих речовин. На автомагістралях Києва ГДК перевищують і діоксид сірки, і просто пил. Останніми роками неухильно росте концентрація бензапирену, формальдегіду.

Що треба робити? З огляду на високий рівень забруднення, спричинений автомобілями, пріоритними для Києва мають стати екологічні види транспорту – тролейбуси, трамваї та велосипеди.

Детальніше про Тему 2013 на сайті Європейського тижня мобільності