Тема 2012

Щороку Європейский тиждень мобільності має головну тему, якій приділяється найбільше уваги в рамках загальної теми сталих транспортних систем. У 2012 році такою темою обрано планування та планування міських транспортних систем.

Хто б не хотів жити в тихому місті з чистим повітрям. Місті з високою якістю життя, вільному від заторів та в якому легко пересуватись. Місті, яким ви випишаєтесь, тому що воно піклується про навколишнє середовище, про нього знають у всій Європі завдяки інноваційності та новітньому баченню. Застосовуючи стратегічне бачення, цю мрію легко перетворити у реальність.

Стала міська транспортна система може бути створена шляхом комплексного підходу до планування, який враховує всі види транспорту в містах та передмістях. Плани сталих транспортних систем (Sustainable Urban Mobility Plans) визначають сукупність взаємопов’язаних заходів, яка дозволять вам крок за кроком наблизитися до задоволення транспортних потреб громадян і бізнесу при одночасному підвищенні якості життя в вашому місті. Ці плани прагнуть збалансувати якість навколишнього середовища, рівень економічного розвитку і соціальну справедливість.

З метою прискорення процесу впровадження планів сталих транспортних систем у містах Европейського Союзу, Європейська комісія прийняла План дій щодо міської мобільності. Цей План дій створено аби допомогти органам місцевого самоврядування розробляти плани сталих транспортних систем шляхом надання рекомендацій, сприяння обміну кращими практиками і підтримки освітніх заходів для фахівців з питань міського мобільності.

Корисним ресурсом для міст, які думають про розробку та реалізацію планів сталих транспортних систем, є сайт www.mobilityplans.eu. Сайт пропонує багато рекомендаційних документів, доступ до навчання та кращіх практик. Скористайтеся цією підтримкою аби спрямувати ваше місто у правильному напрямку сьогодні.

Задля підтримки теми 2012 року Київ також організовує одноденний семінар з розробки планів сталих транспортних систем.