ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ЄТМ?

Що має відбуватися?

Під час ЄТМ міста / громади урочисто закладають нові транспортні можливості (наприклад, відкривають маршрути громадського транспорту, велодоріжки), а активісти проводять екскурсії, велопаради, лекції, зустрічі, акції.

Як долучити місто до ЄТМ?

Місто або громада вважаються такими, що долучилися до Європейського тижня мобільності, якщо керівник міста або громади підписав Хартію ЄТМ 2018.

Окрім підписання Хартії, місто або громада повинні зробити хоча б одне з наступного:
1) організувати і провести тиждень різних заходів,
2) започаткувати хоча б одну постійну позитивну транспортну зміну,
3) провести День без авто 22 вересня.

Тема ЄТМ

Щороку тема Тижня мобільності змінюється. Цьогорічна тема ЄТМ – “Мультимодальність“, а гасло – “Поєднуй та Подорожуй!” (“Mix and Move!”).

Головне завдання ЄВРОПЕЙСЬКОГОТИЖНЯМОБІЛЬНОСТІ в 2018 році – заохотити людей спробувати низку транспортних рішень, доступних у їхніх містах і спростувати поширену думку про те, що приватний автомобіль є єдиним зручним транспортним засобом. Один зі шляхів досягнення цього – переосмислити наші щоденні транспортні потреби та розглянути поїздку з пункту А до пункту Б як спосіб збагатити свій день.

Навіщо ЄТМ потрібен?

Святкування ЄТМ – це спосіб привернути увагу мешканців до того, що раціональний, сталий розвиток різних видів пересування має велике значення для громади. Громадський транспорт, велосипед та піша хода є важливішими за автомобілі. Розвиток пішохідних зон та велосипедної інфраструктури потрібен. А громадський транспорт має бути пріоритетнішим у транспортних бюджетах, ніж нові розв’язки для приватних автомобілів.

Ми закликаємо всі міста, громади та всіх активістів організувати та сприяти проведенню Європейського тижня мобільності! Що більше українських міст та громад долучиться до святкування цього року, то більша ймовірність отримати позитивні транспортні зміни уже наступного року.

Детальну інформацію про цьогорічний ЄТМ можна знайти в ДОВІДНИКУ 2018

Цей довідник містить всю необхідну інформацію для міст, які планують проводити ЄВРОПЕЙСЬКИЙТИЖДЕНЬМОБІЛЬНОСТІ 16-22 вересня 2018 року.

Він включає:

  • Тематичні настанови, що розкривають тему кампанії 2018 – “мультимодальність”;
  • Посібник для місцевих організаторів, у якому представлені вимоги для участі в цій європейській ініціативі.